Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Duo Jeniffer Batten a Vicky Genfan vystoupí v Paláci Akropolis

21.11.2009 18:48

 

PRAHA (WR) - Dámské americké kytarové duoDuo Jeniffer Batten a Vicky Genfan vystoupí v sobotu 28. listopadu od 19:30 hodin v Paláci Akropolis. Kytaristky odehrají koncert v rámci klubového programu "Kytara napříč žánry". Společný projekt Batten a Genfan je na hudebním trhu novinkou.

Fenomenální kytaristka Batten je proslulá originálním přístupem ke hře na elektrickou kytaru. Hrála v řadě různých kapel a pohybovala se napříč žánry od rocku přes metal, fusion až k funku. Dlouhodobě spolupracovala s Michaelem Jacksonem, který si ji vybral mezi stovkami kytaristů pro jeho "Bad tour". Jacksona mimo jiné doprovázela na celosvětových turné Dangerous (1993) a HIStory (1997). V roce 1998 začala hrát v kapele Jeffa Becka, jejichž spolupráce trvala tři roky. V současnosti vystupuje sólově a její one-woman-show mají multimediální charakter.

Genfan je virtuózní kytaristka, skladatelka a zpěvačka. Její hudba se pohybuje na rozhraní folku, jazzu, popu, soulu a world music. Vicki hraje na kytaru technikou finger-picking, kytaru používá též jako perkusní nástroj a střídá během vystoupení nejrůznějších ladění. Účastní se pravidelně prestižních mezinárodních festivalů, mezi které patří například festival International de Jazz v Montrealu, Soave v Itálii nebo Open Strings v Osnabrücku. Sólově vystupuje po celém světě. Genfan získala v roce 2008 titul Guitar Superstar, který každoročně uděluje americký časopis Guitar Player nejzajímavějšímu interpretovi na světě. Je vůbec první ženou, která tuto prestižní cenu na poli kytarové hry získala. Vydala celkem pět sólových alb.


 


TOPlist