Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Festival 4+4 dny v pohybu obrátí Federál naruby

23.09.2009 12:40

 

PRAHA (WR) - Letošní 14. ročník přehlídky pohybového divadla 4+4 dny v pohybu, který se uskuteční od 9. do 16. října, chystá pro návštěvníky v Praze na dvě desítky unikátních představení, interaktivních a site specific projektů či přednášek. Na 4+4 dny se příznivcům divadelního umění, hudby a performance otevřou pražské divadelní scény Archa a Alfred ve dvoře i holešovické postindustriální prostory La Fabrika a Studio Alt@-Hala 30. Dějištěm série odvážných uměleckých akcí se stane i široké veřejnosti dlouho zapovězená budova bývalého Federálního shromáždění. Organizátoři představí umělce a soubory až z Austrálie, Nového Zélandu, Izraele, Mali nebo Jihoafrické republiky, z nichž většina vystoupí v České republice poprvé.

"Federálu" na míru je ušitý site specific projekt Místa činu, v rámci kterého se uskuteční performance, koncerty, kulturní fórum Parlamentu budoucnosti nebo přednášky o architektuře. Chybět nebude ani tradiční oblíbený umělecký bar. 

Předprodej vstupenek byl zahájen 10. září. Návštěvníci si mohou koupit Festivalový pas, který umožňuje vstup do všech festivalových míst kromě zpoplatněných akcí v budově bývalého Federálního shromáždění. Cena je 700 korun, pro studenty, seniory a držitele průkazu ZTP-P a ZTP 400 korun.


TOPlist