Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Italský Beppe Gambetta a čeští kluboví klasici -123 minut zahrají společně v Akropolis

26.10.2009 13:31

 

PRAHA (WR) - Charismatický italský král trsátkové hry na akustickou kytaru, české energické dynamo poháněné rockem, funkem, jazzem a mnoha dalšími žánry a kapela disponující originálním nástrojovým obsazením i zvukem. Na speciálním koncertu v rámci mezinárodního festivalu Kytara napříč žánry v úterý 27. října v žižkovském Paláci Akropolis od 19:30 hodin vystoupí společně Beppe Gambetta, kapela -123 minut a skupina L'arrache-coeur. "Lákalo nás spojení italského temperamentu s českou živelností a originalitou. Cílem společného koncertu je také představení instrumentálních kvalit frontmana -123 minut Zdeňka Bíny," vysvětlil Stanislav Barek, umělecký ředitel festivalu. Vstupenky lze koupit v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketsream nebo v pokladně Paláce Akropolis.

V Gambettově vlastní hudbě, pohybující se na rozhraní blues, popu a rocku, se prolínají italské kořeny (zejména ligurská tradice) a americké country a bluegrass. Pro charismatického italského krále trsátkové hry na akustickou kytaru bude Česká republika hned druhou zastávkou na jeho evropském turné. Vystoupí také 25. října v Černošicích a 26. října v klubu Kaštan na Břevnově na sólových koncertech. Svou koncertní sérii v Čechách zahájí 24. října v Táboře a zakončí ji 28. října v Dolní Poustevně.

Pestrou směsici rytmů předvede i českým fanouškům známé "minutové" trio ve složení Fredrik Janáček, Miloš Dvořáček a Zdeněk Bína, který patří mezi nejoriginálnější české kytaristy současnosti. Skupinu -123 minut není potřeba dlouho představovat. Kapela vznikla roku 1996 a v roce 2000 byla oceněna Akademií populární hudby v kategorii Objev roku. Vydala několik vysoce ceněných alb - to zatím poslední s názvem Dream vychází právě v těchto dnech.

Skupina L'arrache-coeur, neboli Srdcerváč, se honosí zajímavým zvukem a netradičním nástrojovým obsazením. Sama kapela charakterizuje svou hudbu jako: "Bordunovou vokálně-instrumentální elektro-akustiku, moderní folklór, klasiku a jazz. Spiritualita železnice, mletý standard, kozí tanec!" L'arrache-coeur hraje ve složení: Daniel Kahuda (niněra, dudy), František Tomášek (akordeon), Hanuš Axmann (klarinet, basklarinet, saxofon, kytara), Kristýna Franková (zpěv, saxofon).


Vydavatel: WEBReporter.cz, Česká informační agentura, s.r.o.
Redaktor: Barbora Bělinová
e-mail: belinova@webreporter.cz
 

TOPlist