Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Miro Žbirka chystá historicky první akustické turné v kariéře

02.09.2009 14:17

 

PRAHA (WR) - Miro Žbirka zasvětil letní měsíce přípravám nové desky a především historicky prvního akustického turné. Punc výjimečnosti a exkluzivity dávají Acoustic tour Miro Žbirka 2009 už samotná místa konání - divadelní sály po celé republice. Písně zazní v komornější atmosféře, bez velkého rámusu, jen s kytarami a klávesami.

"Vždycky jsem chtěl posluchačům ukázat, jak vypadal třeba Biely kvet, když jsem ho složil – jen s klavírem, který se pak v nahrávce vůbec neobjevil. Nebo Atlantída. Každá nová píseň se totiž rodí s notami pro jeden nástroj, zpravidla klavír nebo kytaru. Studiové nahrávky, které jsou nakonec slyšet z rádií, už jsou vyfešákované, zaranžované, a celkové vyznění skladby trochu pozmění," vysvětlil Žbirka.

Repertoár koncertů Acoustic tour Miro Žbirka 2009 bude průřezový – ty nejoblíbenější skladby proložené čerstvými novinkami z chystaného alba. Žbirku na pódiu doprovodí kapela Metro, mezi hosty se objeví zpěvačka Martha a mladá Magdaléna Šalamounová ze skupiny Photolab, se kterou nazpíval pro svou novou desku duet s názvem Tento song.


TOPlist