Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Palác Akropolis bude hostit Scottish folk night

11.09.2009 13:18

 

PRAHA (WR) – Scottish folk night v podání kapel PAUL MC KENNA BAND a JEANA LESLIE & SIOBHAN MILLER se uskuteční v pondělí 21. září od 19:30 hodin v Paláci Akropolis. Příznivci skotské a irské tradiční hudby si zde mohou poslechnout dvě kapely nově nastupující generace, jejichž tvorba se zakládá na původních zvyklostech a originálních hudebních nástrojích.

THE PAUL MC KENNA BAND kombinuje tradiční skotsko-irskou hudbu s vlastními skladbami a melodiemi. V současné sestavě hrají od roku 2006. Originalita kapely se zakládá na moderním přístupu a aranžmá k tradičním skladbám, ale přitom se nevzdalují od kořenů. Jejich zvuk tvoří vokály, kytara a bouzouki, podmanivou hrou na housle, souzněním flétny a whistles s dynamickým bubnem bodhránem a perkusemi.

JEAN LESLIE & SIOBHAN MILLER je duo skotských hudebnic, které pochází z nastupující generace skotsko - irské folkové scény. V roce 2008 obdržely ocenění BBC Radio 2 Young Folk Award, které odstartovalo jejich kariéru. Ojedinělost hudebního projevu čerpá ze skromného hudebního doprovodu v podobě zpěvu, houslí, piána a kytary.


TOPlist