Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: PRAGUE SKA CONSPIRACY se chystají do Kulturního centra Zahrada

15.10.2009 13:10

 

PRAHA (WR) - Koncert kapely PRAGUE SKA CONSPIRACY se uskuteční ve čtvrtek 22. října od 20:00 hodin v Kulturním centru Zahrada v Praze na Jižním městě. Držitelé cen Anděl za poslední album "Lies for everyone" se vrací do Zahrady s energií nabitou hudební show.

Původně měl být projekt PRAGUE SKA CONSPIRACY pouze instrumentálním tělesem složeným ze členů VERTIGA a GREEN SMATROLL. Záměrem bylo hrát výhradně instrumentálně laděný ska-jazz, rocksteady, reggae a dub, kde hlavní inspirací byly kapely jako ROCKSTEADY 7, NYSJE, TOKYO SKA PARADISE ORCHESTRA, SKATALITES nebo například skladatel, producent a multiinstrumentalista Victor Rice.

V průběhu existence se ale sestava změnila, neboť členové GREEN SMATROLL byli vytíženi zakládáním další kapely, jejímž cílem bylo pro změnu hrát street ska. Na místo nich byli přizváni muzikanti do té doby hudebním stylem ska téměř nepoznamenaní. Zásadní událostí byl příchod zpěvačky Mariany, která během prvních minut zkoušení rozhodla o novém směřování celého projektu. Instrumentální složka ustoupila do pozadí, aby dala prostor hlasu.

Styl ska a rocksteady stále převažuje, avšak kapela dává pořád více znát vliv soulu nebo r'n'b v jeho ranných podobách. Během prvního roku existence stihli odehrát desítky koncertů a také vystupovat jako předkapela skupinám NEW YORK SKA-JAZZ ENSEMBLE a FISHBONE.TOPlist