Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: První tóny festivalu Struny podzimu patří Ivě Bittové

11.09.2009 13:28

 

PRAHA (WR) - Originální program v čele s houslistkou, zpěvačkou a skladatelkou Ivou Bittovou odstartuje v úterý 22. září ve Stavovském divadle letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu. Všestranná umělkyně, jejíž jméno je s festivalem spjato od prvních ročníků, připravila pro tuto příležitost premiérový retrospektivní program, na němž ji doprovodí Pražská komorní filharmonie (PKF) v čele s dirigentem Jakubem Hrůšou. V rámci večera po jejím boku vystoupí také řada hostů. Publikum se tak může těšit na Vladimíra Václavka, Jaromíra Honzáka, Miloše Dvořáčka, Davida Dorůžku nebo Miroslava Hloucala.

Bittová se představí v nejrůznějších hudebních polohách. Zatímco v první části programu za doprovodu PKF a výše uvedených hostů zazní známé skladby jako Morning song – Peřiny, Paraskeva, Uspávanka či Elida, druhá část večera se ponese ve vážnějším duchu a Bittová přednese společně s PKF hebrejskou melodii Kaddish Maurice Ravela, díla Vladimíra Godára Majkomašmalon a Uspávanky či Vokalízu Sergeje Rachmaninova. Ve Stavovském divadle nemůže chybět W. A. Mozart, který bude zastoupen árií Donny Elvíry "Mi Tradi" z opery Don Giovanni. Na přípravách programu zahajovacího večera se společně s Bittovou a uměleckým ředitelem festivalu Markem Vrabcem podílel i hudebník a producent Petr Ostrouchov a jazzová pianistka Beata Hlavenková, kteří se ujali aranžmá.

V pořadí 14. ročník festivalu Struny podzimu přinese po dobu devíti podzimních týdnů deset koncertů. V duchu svého motta "zážitek z objevování" nabídne festival Struny podzimu starou i klasickou hudbu, jazz či mix hudebních žánrů a world music. Nechybějí ani festivalové premiéry či scénická produkce.

Předprodej vstupenek probíhá ve Festivalovém informačním a předprodejním centru umístěném v hlavní pokladně Národního divadla (provozní budova v Ostrovní ulici). I v letošním roce platí pro studenty nabídka studentského speciálu – velmi zvýhodněných vstupenek, které opravňují k zaujmutí volných míst v sále po třetím zazvonění. Držitelé mezinárodního studentského průkazu ISIC a senioři nad 65 let obdrží 20procentní slevu. Předprodej probíhá také v síti Ticketpro.


TOPlist