Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Shantel a Bucovina Club Orkestar přivezou divoký mix balkánské hudby a tanečních rytmů

25.09.2009 12:10

PRAHA (WR) - Již 7. října roztančí svým mixem elektroniky a balkánské hudby pražský Palác Akropolis německý hudebník Shantel se svojí osmičlennou kapelou Bucovina Club Orkestar. Naživo uvede v klubovém prostředí divokou koncertní party, se kterou slavil úspěch na loňských Colours of Ostrava: balkánské melodie a nástroje podložené tanečními rytmy.

V Praze Shantel představí kromě písní z desek Bucovina a Disko Partizani nové album nazvané Planet Paprika, které vyšlo letos v srpnu. Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream za 450 korun včetně poplatku, v pokladně Paláce Akropolis za 410 korun.

Shantel, držitel prestižní ceny BBC Radio 3 Awards for World Music, proslul především jako jeden z prvních DJ, který zremixoval písně rumunských, srbských či makedonských kapel – například Taraf de Haidouks, Mahala Rai Banda nebo Boban Marković Orkestar. Remixy vydal na kompilacích Bucovina Club Vol. 1 a 2, z nichž druhá byla v mnoha výročních anketách world music zařazena mezi deset nejvýznamnějších nahrávek roku 2005. Jeho taneční party ve frankfurtském divadle Schauspiele nazvané Bucovina Club si rychle získaly proslulost po celém Německu, vnesly do unaveného klubového prostředí nový – energický a živelný – impuls.


Vydavatel: WEBReporter.cz, Česká informační agentura, s.r.o.
Redaktor: Barbora Bělinová
e-mail: belinova@webreporter.cz


TOPlist