Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Skupina RAMMSTEIN vystoupí v listopadu v pražské O2 Aréně

21.08.2009 17:09

 

PRAHA (WR) – Německá skupina RAMMSTEIN vystoupí 25. listopadu v pražské O2 Aréně. Tato kontraverzní rocková kapela současnosti zahájila turné po Evropě a při té příležitosti navštíví také Českou republiku.

Kapela postupně vznikala počátkem roku 1994. Tehdy kytarista Richard Kruspe, bubeník Christoph Schneider a Oliver Riedel, hrající na basovou kytaru, iniciovali vznik skupiny. Dále sehnali zpěváka Tilla Lindemanna, který se díky jeho hlasu stal nedílným členem formace. Sestavu doplnil klávesista Christian "Flake" Lorenz. Posledním členem skupiny se stal druhý kytarista Paul Landers.

Debut začali nahrávat v březnu roku 1995 ve Stockholmu. Jejich první demo pojmenovali "Schwarzes glass". Spolupracovali s producentem Jacobem Hellnerem, který pracoval například pro švédskou kapelu CLAWFINGER. Této skupině také dělali RAMMSTEIN zpočátku předkapelu. První slávy se RAMMSTEIN dotkli, když režisér David Lynch zařadil dvě jejich skladby "Heirate Mich" a "Rammstein" na soundtrack k filmu „Lost Highway“. Na soundtracku se ocitli ve společnosti osobností, jako jsou například Marilyn Manson, David Bowie, Nine Inch Nails nebo Angel Badalamenti. V létě 1997 "Ramštajni" vydali druhé album "Sehnsucht", kterým se definitivně prosadili na celém evropském trhu. Od počátku vzniku působí skupina ve stejném výše uvedeném složení.

Vstupenky jsou k dispozici ve všech prodejních místech Sazka nebo na webovém portálu Sazkaticket.cz. 

Vydavatel: WEBReporter.cz, Česká informační agentura, s.r.o.
Redaktor: Jana Henychová
e-mail: henychova@webreporter.cz
 


TOPlist