Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: UFO vystoupí v Praze a ve Zlíně

06.10.2009 12:24

PRAHA (WR) – Britští rockeři UFO v rámci světového turné k novému albu navštíví dvakrát Českou republiku. Kapela vystoupí 20. listopadu v Masters of Rock café ve Zlíně a 21. listopadu v pražském klubu Retro music hall.

Kapela k poslednímu albu "The visitor" podniká světové turné, v rámci kterého se chystá navštívit také Českou republiku. Pro UFO je to vždy publikum, kdo je hlavním porotcem v hodnocení kvality hudebního díla. A tak teprve až si nové songy poslechnou zástupy fanoušků a kapela na vlastní kůži pocítí feed-back ze všech zákoutí klubů, teprve pak mohou být spokojení s tím, co vyprodukovali.

Energie a nadšení fanoušků je také hlavní inspirace pro další tvorbu této kapely. Album "The Visitor" těží zejména ze spolupráce s instrumentálním kytaristou Vinnie Moorem. Ten přišel do UFO na podzim 2003 a vložil tak do alb "You Are Here" (2004) a "The Monkey Puzzleů (2006) excelentní kytarové umění.

Skupina UFO vznikla v roce 1969. Jejich styl hry spojuje hudební žánry od raného hard rocku přes heavy metal až po novou vlnu britského heavy metalu. Nejsilnější vliv na heavy metalovou scénu měli UFO v 80. letech. Stali se vzorem například pro Steve Harrise z IRON MAIDEN, Kirka Hammetta ze skupiny METALLICA, Dave Mustaine z MEGADETHU a mnohé další začínající umělce.TOPlist