Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Vstupenky k sezení na galakoncert Josého Cury jsou již téměř vyprodány

13.01.2010 13:21

 

PRAHA (WR) - Hlavním lákadlem letošního 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov je zahajovací operní galakoncert, na němž dne 16. července vystoupí hvězdný argentinský tenorista José Cura. Partnery tomuto pěvci budou korejská sopranistka In-Hye Kim a Symfonický orchestr Českého rozhlasu řízený Mario de Rosem. Na koncertu zazní árie a duety z italských oper G. Verdiho, R. Leoncavalla a G. Pucciniho proložené vlastními předehrami a instrumentálními mezihrami. Tento výjimečný galakoncert se uskuteční v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově.

Předprodej na koncert byl zahájen v polovině prosince a již nyní jsou místa k sezení téměř vyprodána. Vstupenky k sezení do sektoru VIP, A, B a C jsou k dostání už pouze v předprodejích Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream a Eventim. Během tohoto týdne budou uvolněny další vstupenky k sezení a stání on-line přes rezervační systém MHF Český Krumlov.

José Cura je tenoristou, dirigentem, skladatelem, operním režisérem a designérem, ale i fotografem. Tento kritikou ceněný a publikem milovaný "tenor 21. století" proslul po celém světě svými emociálně vypjatými a originálními interpretacemi hrdinů italských a francouzských oper stejně tak, jako nekonvenčními a inovativními koncertními představeními, a to díky svému bohatému, sametovému hlasu i fascinujícímu jevištnímu projevu. Jeho inteligentní, hluboko se nořící, místy až kontroverzní, avšak vždy intenzívní a nezapomenutelné výkony z něj učinily stálici předních operních domů nevyjímaje Metropolitní operu v New Yorku, Královskou operu v Londýně, Vídeňskou státní operu, Velké divadlo v Liceu, Curyšskou operu či La Scalu. José Cura je rovněž výjimečný schopností kombinovat zpěv s dirigováním. Svým působením v rolích operního režiséra, designéra a fotografa (připomeňme populární Curovu fotografickou publikaci Espontaneas) si též získal významný mediální ohlas.
 


Vydavatel: Mezinárodní hudební festival Český Krumlov
Redaktor: Lucie Johanovská
e-mail: johanovska@auviex.cz
 

TOPlist