Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Závěr Ekofilmu již tradičně probíhá v Českém Krumlově

12.10.2009 11:57

ČESKÝ KRUMLOV - Od pátku 9. října se festivalové dění Ekofilmu přesunulo z Českých Budějovic do Českého Krumlova, kde má centrum v Městském divadle. Promítání, semináře a další doprovodné akce se však konají i na jiných místech. Nabídka je velmi široká a pokud svůj film nestihnete během veřejných projekcí, můžete si jej zapůjčit v sekci promítání na přání.

Slavnostní vyhlašování výsledků
Sobotním slavnostním ceremoniálem předávání cen letošního ročníku bude provázet způsobem sobě vlastním Jaroslav Dušek. Večer začíná v 19:30 v Městském divadle. Ještě před vyhlášením výsledků bude předán pamětní certifikát ekoznačky Ekologicky šetrného výrobku. Přehlídka oceněných filmů bude k vidění v neděli dopoledne.

Doprovodné výstavy a koncerty
V tomto roce se během Ekofilmu koná více výstav a koncertů než v předchozích letech. V Českém Krumlově bude k vidění výstava Ochrana přírody a krajiny v ČR v galerii Fíďa a v Městském divadle bude instalovaná výstava Zelené mosty Evropy - Naše národní parky a Fotografie Jiřího Kučery z filmu Postřižiny. Možnost společné, nebo individuální prohlídky unikátní sbírky fotografií nabízí muzeum Fotoateliér Seidel.

Koncerty Českém Krumlově se uskuteční v pátek a v sobotu. Na páteční večer vás zveme do divadelní kavárny Antré, kde od 22:00 hodin bude hrát multiinstrumentalista Jaroslav "Swetja" Svítek společně s Láďou Bromem a Ganeshem Anandanem. V sobotu můžete zajít na odpolední vystoupení v Pivovarské zahradě divadelního kabaretu Kašpárek v rohlíku a večer pak na skupinu Neřež, která hudebně doprovodí slavnostní předávání cen Ekofilmu 2009, a poté bude od 22:30 koncertovat opět v kavárně Antré. Na všechny koncerty je vstup zdarma a na Kašpárka v rohlíku se bude vybírat dobrovolné vstupné.

Neřež zahraje i "zrecyklované" kusy od Nerez
S leaderem skupiny Neřež, Zdeňkem Vřešťálem, jsme zavedli řeč nejen na písničky, ale ptali jsme se i na jeho vztah k ekologii a k životnímu prostředí.
Co pro vás tyto pojmy znamenají?
"Už jenom fakt, že jsem před čtyřmi lety utekl z Prahy na vesnici vypovídá o mém vztahu k ekologii. Navíc třídím odpad, mám mladou ženu, čtyři děti, psa, králíka, kočku a čistím blízký les, o který se nikdo nestará. Řvu na sousedku, která topí PET lahvemi a nesnáším politiky, kteří si na ekologii postavili politickou kariéru."
Myslíte, že pro ochranu životního prostředí děláme dost, nebo bychom měli dělat více?
"Každý by měl především vychovávat správně své děti, protože právě ony ponesou tohle poselství dál. Jestliže je člověk dospělý a chová se jako prase, těžko ho budeme přemlouvat, aby z toho svého teplého korýtka vylezl a zametl si před vlastním prahem. Ale děti jsou naše šance!"
Když budete letos hrát se skupinou Neřež na festivalu, budete vybírat "ekologický repertoár"?
"My nemáme repertoár rozdělený podle témat, takže budeme hrát písničky, které nás baví a které snad pobaví i naše posluchače. Ale můžu slíbit, že zahrajeme i ty staré, dobré od Nerez, které jsme nedávno zrecyklovali a i po třiceti letech nás baví!"

Doprovodné výstavy a koncerty
V tomto roce se během Ekofilmu koná více výstav a koncertů než v předchozích letech. V Českém Krumlově je k vidění výstava Ochrana přírody a krajiny v ČR v galerii Fíďa a v Městském divadle bude instalovaná výstava Zelené mosty Evropy - Naše národní parky a Fotografie Jiřího Kučery z filmu Postřižiny. Možnost společné, nebo individuální prohlídky unikátní sbírky fotografií nabízí muzeum Fotoateliér Seidel. Koncerty se uskuteční v pátek a v sobotu. Na páteční večer vás zveme do divadelní kavárny Antré, kde od 22:00 hodin bude hrát multiinstrumentalista Jaroslav "Swetja" Svítek společně s Láďou Bromem a Ganeshem Anandanem. V sobotu můžete zajít na odpolední vystoupení v Pivovarské zahradě divadelního kabaretu Kašpárek v rohlíku a večer pak na skupinu Neřež, která hudebně doprovodí slavnostní předávání cen Ekofilmu 2009, a poté bude od 22:30 koncertovat opět v kavárně Antré. Na všechny koncerty je vstup zdarma a na Kašpárka v rohlíku se bude vybírat dobrovolné vstupné.

Postřižiny po třiceti letech
Stalo se již tradicí, že je na festivalu uváděn v doprovodném programu český film po třiceti letech. Na promítání do kina J&K v Českém Krumlově se vždy sjedou tvůrci daného filmu, aby po projekci besedovali s diváky a podělili se s nimi o své zážitky z natáčení. Letos padla volba na půvabný film natočený podle Bohumila Hrabala Jiřím Menzelem – Postřižiny. Kromě pana režiséra přislíbil účast i kameraman Jaromír Šofr a další členové štábu.

Na koloběžce z Kleťe do Krumlova
Po filmovém maratónu nabízí festival ekologickou, zdravou a aktivní relaxaci. Jízda na koloběžce z Kleťe do Krumlova je příjemným zážitkem. Stačí se přihlásit v akreditaci festivalu. Společný odjezd mikrobusem bude v neděli 11. října v 11:00 hodin od Městského divadla a předpokládaný odjezd na koloběžkách z Kleťe v 11:30 hodin. Na Kleť však můžete dojít i po svých.

Více se o Ekofilmu dozvíte na www.ekofilm.czEkofilm
Redaktor: Veronika Dušková
e-mail: ekofilm.veronika@seznam.cz

Vydavatel:

TOPlist