Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Zpěvák Honza Toužimský vydává zdarma raritní CD s kapelou InSIDERS

22.10.2009 13:36

 

PRAHA (WR) - Další z mála volně šiřitelných alb se v těchto dnech objevuje na internetu. Nese název "Above All", hlasem ho opatřil zpěvák Honza Toužimský a je vzpomínkou na kapelu InSIDERS.

Above All je plnohodnotným albem, včetně originálního bookletu a textů. Obsahuje 12, převážně anglicky zpívaných, songů a hraje necelou třičtvrtě hodinu. K dostání je pouze prostřednictvím internetu a zpěvákových oficiálních stránek. Toužimský pro toto CD zřídil na svém webu adresu insiders.touzimsky.com, kde návštěvníci nalezenou celé album. Zvukové stopy tam jsou připraveny jak v klasickém mp3 formátu, tak i v plnohodnotném formátu wav.

Ačkoli Above All zpěvák nahrál s jihočeskou kapelou InSIDERS, ve které dříve působil, jedná se přesto o nové album, které vychází právě nyní. Za jeho natočením v roce 2007 stojí i irská vydavatelská a produkční společnost MCD, která si kapely všimla, a která mimo jiné produkuje i Red Hot Chilli Peppers a další. Samotná realizace vydání je však už pouze z iniciativy Toužimského.

"Jedná se o album, které jsme nahráli už dřív, nicméně až teď ho vydáváme. Myslím, že by byla škoda, kdyby deska upadla v zapomnění, když už nevyšla na CD a MC nosičích. Proto ji teď dáváme volně k dispozici, vlastně jako takový dárek. Fanoušci mají na webu i celý booklet ke stažení v tiskové kvalitě. Takže všechno si můžou postahovat, vypálit, vytisknout booklet, potisknout disk a mají v ruce hotový výtvor. A samozřejmě ho také dál šířit, posílat a půjčovat. Je to k tomu přímo určený," říká Honza Toužimský.

CD je nahráno v klasickém nástrojovém obsazení, kde kromě zpěvu jsou kytary, basa, klávesy a bicí. Zajímavostí však je, že za bicí soupravu pro nahrání Above All usedl spoluhráč Honzy Toužimského z kapely Arakain Lukáš Doxa Doksanský, který ovšem do běžného složení InSIDERS nepatřil.

A protože si Toužimský uvědomuje, že většina fanoušků příliš nezná skupinu InSIDERS jsou na adrese insiders.touzimsky.com mimo CD ke stažení i informace o kapele, jména členů a tak trochu bájné story jak CD a kapelu chápat.


Honza Toužimský, InSIDERS, Above All (Internet)

01. God on your mind (3:42)
02. Sins (3:52)
03. Electric man (3:33)
04. Pharao (3:18)
05. Nenufer (2:58)
06. Perfect Body (3:41)
07. Chimerre (4:55)
08. Everyone For Himself (3:11)
09. Magic Rain (3:42)
10. Face (3:53)
11. Emotions (3:01)
12. Above me (4:00)

CD ke stažení a více informací: insiders.touzimsky.com
Oficiální stránky Honzy Toužimského: www.touzimsky.com                                                                                           TOPlist