Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA SVĚT: Česká hudební skupina Please The Trees byla pozvána na prestižní festival South By Southwest 2010 v americkém Austinu

23.11.2009 12:03

 

TÁBOR, PRAHA -  Česká hudební skupina Please The Trees byla v polovině listopadu 2009 vybrána festivalovou komisí jako host prestižního show-castového festivalu South by Southwest Festival (SXSW), jehož 24. ročník se uskuteční ve dnech 12. - 21. března 2010 v texaském Austinu v USA. V průběhu týdenního festivalu se uskuteční bezpočet koncertů stovek hudebních skupin na festivalových pódiích, v klubech, hudebních divadlech a v barech po celém Austinu. Po Ecstasy Of Saint Theresa ( kteří se festivalu zůčastnili před lety ) jsou Please The Trees druhou hudební skupinou z České republiky v historii a zatím jedinou na příští rok, která byla vybrána do hlavního festivalového programu.


 

Výjezd do USA využijí Please The Trees ke svému prvnímu turné ve Spojených Státech, které začne 3. března 2010 v Brooklynu, N.Y.C., kde vystoupí společně se slavnou americkou rockovou skupinou Akron/Family. Další koncerty Please The Trees jsou plánovány ve Washingtonu D.C., v Baltimore, Chicagu, New Jersey, Nashvillu, San Franciscu a dalších městech.

 

 

Projekt Please The Trees se zrodil během roku 2006 při setkání jedné z kmenových skupin pověstné táborské rockové scény, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a originálního písničkáře Václava Havelky, vystupujícího již od roku 1999 pod jménem selFbrush. Ambientním noisovým hudebním plochám Some Other Place chyběl vokalista a Havelka již dlouho hledal skupinu, která by dokázala zahrát s patřičnou intenzitou a napětím písně, které nastřádal do šuplíku mimo tvorbu pro selFbrush. Po několika společných zkouškách vzniklo ale z jamování něco víc než obě strany očekávaly, skupina se pojmenovává Please The Trees a začíná pomalu opatrně vystupovat na veřejnosti. Během několika měsíců si tak vybudovává zaslouženou pověst jedné z největších nadějí české indie-rockové scény.


 

Please The Trees mají za sebou úspěšná vystoupení na festivalech Eurosonic ( Groningen, Holandsko ), Colours of Ostrava či Music In The Park, koncertovali například i v rámci Febio festu, Famu festu a před hvězdami americké alternativní scény, skupinou Woven Hand na jejich prvním českém vystoupení v pražském Paláci Akropolis. Právě zde se mohla poprvé česká hudební veřejnost seznámit s prvními ukázkami z debutového alba Lion Prayer. Koncert proběhl zároveň jako křest singlu Wrong Along/Red Sky, který vyšel pouze v limitované edici padesáti kusů s originálními, ručními číslovanými obaly talentované malířky Laďi Gažiové. Singl byl vyprodán během několika týdnů.


 


TOPlist