Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA SVĚT: HIM chystají nové album

10.12.2009 14:58

 

PRAHA (WR) – Finská skupina HIM vydá 8. února 2010 nové album s názvem "Screamworks: Love in theory and practice". Albu populární předchází pilotní singl "Heart killer", který se v současné době dostává do rádiíí a je k poslechu také na Myspace.

Kapela se dala dohromady již v roce 1993 pod původním názvem HIS INFERNAL MAJESTY. Mezi jejich vzory patřili především KISS, IRON MADEIN nebo BLACK SABBATH. Po natočení dema "666 ways to love" uskutečnili řadu koncertů po celém Finsku, a to hlavně na malé klubové scéně. V roce 1997 vydali první album nazvané "Greatest Lovesongs Vol. 666". Cover skladba "Wicked game" oslovila hudební kritiky a začala se vysílat v rádiích. HIM začali více koncertovat po Finsku, jezdili i na větší festivaly a začali podnikat první cesty do zahraničí.

V roce 1999 vydali album "Razorblade romance" se skladbou "Join me in death". HIM tehdy přibrali nového bubeníka Mikko Karppinena a klávesistu Joniho Purttinena. Song "Join me" si vybrali producenti filmu "13. patro" jako titulní skladbu k filmu v evropské verzi. Z této skladby se stal okamžitě hit, který obsazoval první místa hitparád a tehdy se HIM začali častěji objevovat v médiích.


 


TOPlist