Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA SVĚT: Nové album zesnulého zpěváka Falca vyjde v lednu 2010

29.12.2009 15:42

 

PRAHA (WR) - Nové album zpěváka Falca s názvem "Falco the spirit never dies" vyjde v lednu 2010. Album bylo objeveno ve studiu, kde v roce 1987 Falco nahrál nové skladby, ale po zaplavení a zničení studia se všichni domnívali, že nahrávky jsou definitivně pryč.

Po letech se podařilo tyto nahrávky zrekonstuovat a vzniklo album "The spirit newer", kde je vlastně dovršena triologie započatá skladbou "Jeanny". Na albu se tedy nachází nejenom původní dva hity "Jeanny" a pokračování "Coming home", ale i závěrečná čast trilogie v podobě aktuálního singlu "The Spirit Never Dies".

Falco je popovou legendou 80. let, jehož popularita dosáhla dvou vrcholů. Poprvé v polovině 80. let, kdy tento rodilý Vídeňan vlastním jménem Hans Hölzel slavil celosvětové úspěchy s hity jako "Rock me Amadeus", "Der Kommissar" a "Jeanny". Tím druhým a zároveň smutným vrcholem byl jeho návrat do světa hitparád s albem a stejnojmenným hitem "Out of the dark" v roce 1998, které vyšlo až po jeho smrtelné autonehodě v Dominikánské republice.TOPlist