Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KUTURA ČR: Praha si připomene svátek sv. Václava a současně ožije vinobraním

15.09.2009 13:35
PRAHA (WR) - Návštěvníky centra Prahy čekají v příštích dnech pestré radovánky. Od 15. do 29. září se konají na Václavském náměstí Svatováclavské oslavy. Naopak milovníci vína se mohou těšit ve dnech 20. až 29. září na tradiční vinobraní na Staroměstském náměstí.

Cílem Svatováclavských oslav je připomenout stálý význam osoby svatého Václava, který byl už v období vlády posledních Přemyslovců prohlášený za patrona celého českého národa. Stánky s dobrým jídlem, tradičními řemesly a dárkovými předměty doprovodí kulturní program. Václavským náměstím bude znít především renesanční a gotická hudba, kterou ve vybraných dnech vystřídají lidové písničky pražského harmonikáře a zlidovělé písně Karla Hašlera.

Tradiční vítání mladého vína – burčáku - doprovodí ochutnávky vín z Moravy i z pražské Grébovky. "V okolí sochy Jana Husa bude možné ochutnat k vínu vyhlášené francouzské a holandské sýry a také originální holandské vafle se sirupem. Zájemci si mohou také zakoupit speciální dřevěné a slámové výrobky, z nichž některé se používají k servírování a skladování vín," dodal Libor Votruba z pořádající agentury Taiko. Vinobraní doprovodí kulturní program – každý den od 16:00 do 19:30 hodin. Na Staroměstském náměstí zazní pravá cimbálová muzika s tancem a zpěvy, harmonikář zase připomene staropražské písničky. K poslechu i tanci zahraje flašinetář.


TOPlist