Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

Od soboty je možné využít bruslařskou dráhu na Lipně

08.01.2010 14:24

PRAHA (WR) - Ti, kdo dávajív zimě přednost bruslení, mají nyní zajímavou možnost relaxace. Od soboty 9. ledna bude oficiálně otevřena bruslařská dráha na zamrzlém Lipně. Prozatím bude upraven okruh z Lipna nad Vltavou do Frymburku s přípojkou na Přední Výtoň v délce 9,5 kilometru. Postupně bude dráha rozšířena na plnou délku 11 kilometrů.

Ve středu 6. ledna bylo provedeno měření tloušťky ledu, která dosahuje 16 centimetrů. Předpověď počasí hlásí trvalé teploty pod nulou, led bude tedy i nadále sílit.

Nastoupit na bruslařskou dráhu je možné v Lipně nad Vltavou, a to v Maríně Lipno a Loděnici Lipno, ve Frymburku u přívozu a v Přední Výtoni. Všem bruslařům provozovatel doporučujeme bruslit pouze po upravené dráze a nepouštět se do mimo dráhu. V zátokách s přítoky může být led tenký i desítky metrů od břehu.

V Lipně nad Vltavou je přímo u nástupu na bruslařskou dráhu (Marína Lipno, budova "R") otevřena půjčovna bruslí Lipno Rent, která nabízí 70 párů pro děti, ženy i muže a také broušení bruslí. Majitelé bruslí si zde mohou nechat nabrousit brusle. Další půjčovna bruslí se nachází ve Fryburku na náměstí.

Lipensko je bruslařským rájem, kromě dráhy v Lipně nad Vltavou je otevřen také bruslařský okruh v Horní Plané. Více info o dráze v Horní Plané na www.horniplana.cz.


 

 

 


TOPlist