Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

TÁBOR: Další okradený senior

09.10.2009 11:39

 

Případy, kdy se z pouličního prodeje stane krádež, jsou bohužel jedním z dalších nebezpečí, které může potkat zejména naše starší spoluobčany. Dokazuje to případ, který od včerejší druhé hodiny odpolední šetří táborští policisté.

            V parku na Husově náměstí oslovily dvě mladší ženy staršího muže (81) a nabízely mu k prodeji hodinky a dalekohled. Přitom jedna z nich využila jeho nepozornosti a odcizila mu z kapsy peněženku s finanční hotovostí. Důchodce tak připravily o více jak 6 000 korun.
            Dle popisu poškozeného by zlodějkami měly být dvě ženy snědší pleti ve věku přibližně 25 let, střední, asi 165 cm vysokých postav. Hovořily česky, bez cizího přízvuku. Ihned po krádeži nasedly do osobního vozu tovární značky Renault 19, modré barvy, SPZ KLI 95 – 55.
            Policisté po zlodějkách intenzivně pátrají. Žádají každého, kdo si včerejšího dne (8. 10.) všiml, a to nejen na Husově náměstí v Táboře, uvedené podezřelé dvojice, byl jimi rovněž osloven, případně zaznamenal výskyt uvedeného vozidla, které mohl řídit mladý muž rovněž snědé pleti, aby své informace laskavě ihned sdělil policistům na linkách 974238700 či 158. Zároveň upozorňují zejména starší občany na uvedené nebezpečí a nabádají k maximální opatrnosti a obezřetnosti. V případě podezření na jakékoliv protiprávní jednání prosím ihned kontaktujte policii na lince 158. Děkujeme.

por. Mgr. Miroslav Doubek  


TOPlist