Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

TÁBOR: Požár autodílny

18.09.2009 12:48

V pátek 18. září 2009 osmnáct minut po půlnoci vyslalo Krajské operační středisko HZS Jihočeského kraje své jednotky do Tábora do Chýnovské ulice, kde byl ohlášen požár autodílny. Jedná se o objekt firmy Comett Plus, s. r. o. (bývalá dílna ČSAD Tábor) o velikosti 70 x 35 metrů zděné konstrukce s plechovou střechou, ve kterém bylo uskladněno dřevo, papír, obalový materiál, pneumatiky a nákladní auto Iveco. Hasičům se podařilo vůz Iveco z objektu vyvézt ven, stejně tak jako zachránili uložené tlakové lahve a počítače z některých kanceláří. Dále pak byly uchráněny další okolo zaparkované automobily a byla jednotkami ochlazována sousední hala vzdálená cca 35 metrů.

Krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru vyhlásilo II. stupeň požárního poplachu. U požáru zasahuje 8 požárních jednotek – 13 cisteren, automobilová plošina, 55 zasahujících hasičů. Z profesionálních hasičů je na místě jednotka z Tábora, Soběslavi a Českých Budějovic, které spolupracují s jednotkami dobrovolných hasičů obcí Tábor, Chotoviny, Planá nad Lužnicí, Chýnov a Bechyně.

Požár zasáhnul halu v celém jeho rozsahu, hořely také staré pneumatiky naskládané na vnější stěně objektu. V průběhu zásahu vnikli hasiči do skladu olejů a podařilo se jim cca 4 000 litrů oleje vynést z hořícího objektu ven.

V 6:40 hodin byla velitelem zásahu ohlášená lokalizace požáru, není třeba dalších jednotek, zasahující síly a prostředky jsou postačující.
Likvidační práce byly ztíženy v okamžiku, kdy se zřítila plechová střecha haly. Ta zakryla požářiště, takže je složité dostat se ke všem ohniskům.
V tuto chvíli jsou na místě zásahu stále všechny jednotky, likvidační práce budou pokračovat ještě několik hodin.

V 8:30 se bude konat koordinační schůzka zástupců zasahujících složek o dalším společném postupu.

Zatím nejsou hlášené žádné zraněné osoby. Výše škody byla předběžně stanovena na 50 miliónů, uchráněné hodnoty jsou Kč 70  miliónů.

Vendula Matějů
tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje


TOPlist