Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

TÝN NAD VLTAVOU: Požár v domě s pečovatelskou službou

23.09.2009 12:37

22. září 2009 krátce po obědě byl na Krajské operační středisko HZS ohlášen požár v Týně nad Vltavou. K zásahu byly vyslány profesionální jednotky z Týna nad Vltavou a Českých Budějovic a zároveň byly svolány dvě jednotky dobrovolných hasičů obcí Týn nad Vltavou a Dolní Bukovsko.
Jako první na místo dorazili profesionálové z Týna nad Vltavou, kteří zjistili, že hoří v jednom z bytů v domě s pečovatelskou službou. K požáru došlo po výbuchu, podle prvotních informací od propanbutanové lahve. Tato verze se však později nepotvrdila.

Hasiči v kompletních zásahových oblecích a dýchací technice provedli průzkum místa výbuchu a vyvedli ven dvě těžce zraněné osoby, které okamžitě předali k ošetření zdravotníkům. Starší žena těžkým zraněním podlehla, popáleného muže vrtulník transportoval do nemocnice v pražských Vinohradech. Hasiči pak dále pokračovali v průzkumu silně zakouřeného domu, prohledávali jednotlivé byty a evakuovali další osoby. Celkem dům opustilo 30 osob, někteří samovolně, jiným museli hasiči pomoci. Kromě dvou výše uvedených osob, zdravotníci ošetřili další dva zraněné.

Zároveň s evakuací probíhala lokalizace požáru, která nastala v 13:06 hodin. K likvidaci požáru byla použita i automobilová plošina i automobilový žebřík.

Požár poškodil celkem 6 bytových jednotek, předběžná výše škody je odhadována na Kč 3 000 000,--. Hodnota uchráněného majetku činí Kč 20 000 000,--.

Příčina vzniku požáru je předmětem šetření specialistů.

Vendula Matějů
tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje


TOPlist