Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

Veřejná dobročinná aukce Tibetské umění dětem podpoří tibetské sirotky

10.11.2009 12:24

 

PRAHA (WR) - První dobročinnou aukci s názvem Tibetské umění dětem ve prospěch tibetských (polo)sirotků pořádá ve dnech 23. listopadu až 2. prosince česká firma Grund a Občanské sdružení M.O.S.T. Aukce proběhne v tomto termínu na aukčním serveru Aukro. Předmětem dražby jsou olejomalby studentů a rukodělné výrobky Tibeťanů z exilových vesniček v Indii, všechny produkty budou mít v názvu Aukce pro Tibet. Do dražby se může zapojit každý registrovaný uživatel Aukra.

Tento projekt pomáhá hned dvakrát – poprvé nákupem obrazů a výrobků od tibetských umělců, který zaplatila firma Grund, podruhé věnováním peněz z dražby ve prospěch tibetských dětí. "Naše firma spolupracuje se sdružením M.O.S.T. dlouhodobě. Když za námi přišli, abychom pomohli tibetským uprchlíkům, přáli jsme si, aby měl náš společný projekt hlubší smysl. Bylo nám ale jasné, že budeme mít více práce než jen v případě obyčejného dárcovství," vysvětlil Jiří Grund, obchodní ředitel společnosti Grund. ŮMyšlenka uspořádat dobročinnou aukci vznikla při osobním setkání členů našeho sdružení se sirotky žijícími v exilové vesničce Tibetian Homes Foundation (THF) v Mussoori v Indii. Vesnička byla založena v roce 1962 J.S. dalajlámou a nyní v ní žije na 2,5 tisíce tibetských dětí bez rodin," vysvětlila Karin Machatá ze sdružení M.O.S.T.

V dobročinné aukci budou na prodej olejomalby nejlepších studentů tradiční a moderní tibetské malby z THF. Studenti navazují na tibetskou tradici a promítají do svých děl vlastní vzpomínky na domov a na život v Himálajích. Jedinečné jsou portréty mnichů, nomádů a Tibeťanů v tradičních krojích, stejně jako obrazy pasoucích se jaků nebo majestátní palác Potala v tibetské metropoli Lhasa. Dalším předmětem dražby jsou rukodělné výrobky Tibeťanů žijících v exilových vesničkách v Ladaku v indických Himálajích. "Kolekce obsahuje tradiční stříbrné šperky, potěší i milovníky knižní kultury. Zajímavostí je také radung, mnišský dechový hudební nástroj. Vydražit můžete i ručně malované a tyrkysy vykládané tradiční modlitební mlýnky," vypočítal Grund.


Vydavatel: WEBReporter.cz, Česká informační agentura, s.r.o.
Redaktor: Barbora Bělinová
e-mail: belinova@webreporter.cz
 

 


TOPlist