Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

ŽELEČ: Aktuální informace ze skládky

09.10.2009 11:36

 

  Od včerejšího odpoledne (8. října 2009) zasahovali na skládce u obce Želeč profesionální hasiči ze stanic Tábor a Soběslav a dobrovolní hasiči obcí Želeč a Tábor. Jejich úkolem bylo dohašování ohnisek požáru, přičemž využívali práci těžké techniky, dále pak navážení zeminy na uhašená místa a vyvážení záchytných jímek.

Okolo 19. hodiny se opět vystřídaly zasahující jednotky, nastoupila nová směna a na místo se dostavili hasiči z centrální stanice České Budějovice, kteří obsluhovali osvětlovací agregáty a chemickou laboratoř.

Po 20. hodině proběhlo měření teploty skládky pomocí termokamery – bylo naměřeno necelých 20 stupňů Celsia.

Po půl deváté večerní rozhodl velitel zásahu o ukončení rozhrabávání skládky a navážení zeminy.

Následovalo nasazení vodních proudů pro dohašování a bylo započato vyprazdňování záchytné jímky čtyřmi fekálními vozy (voda byla odvážena na čističku vod).

V 21:40 hodin bylo provedeno opětovné měření teploty skládky, teplota se od posledního měření nezměnila.

Měření se stejným výsledkem měli hasiči i krátce před 23. hodinou.

V 23:51 hodin rozhodnul velitel zásahu o ukončení dohašovacích prací a zahájil kontrolu požářiště.

Po půlnoci došlo k dalšímu střídání zasahujících jednotek a byla provedena další dvě měření teploty. Tentokráte naměřená hodnota byla 12 stupňů Celsia.

Noční směna zasahujících hasičů byla vystřídána dnes po 7. hodně ranní, v tuto chvíli jsou u požářiště profesionálové ze stanic Soběslav a Tábor a jednotka místních dobrovolných hasičů. Chemická laboratoř s příslušníky územního odboru České Budějovice se v průběhu dnešního odpoledne vrátí na základnu, svoji práci u zásahu ukončí dnes také jednotka HZS Plzeňského kraje obsluhující velkokapacitní čerpadlo.

Podle předběžných informací bude požářiště dnes předáno majiteli skládky, přičemž není vyloučeno, že i během následujících dnů se budou jednotky na místo vracet k dohašování znova doutnajících ohnisek.
 


 

Vendula Matějů

tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje


TOPlist