Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

KULTURA ČR: Markéta Irglová a Glen Hansard zahájí v Praze evropské turné

29.01.2010 12:41

 

PRAHA (WR) - Markéta Irglová a Glen Hansard pod hlavičkou THE SWELL SEASON zahájí v pondělí 1. února ve Velkém sále pražské Lucerny a v úterý 2. února v brněnském Semilassu rozsáhlé evropské turné, které zahrne 20 koncertů v prestižních sálech celkem dvanácti zemí.

"Důvodem, proč turné začíná právě u nás, je nejen to, že Markéta je zde doma, ale i podpora posluchačů a fanoušků v době, kdy byl celosvětový úspěch v nedohlednu," uvedl Irgl, otec Markéty, který Glena Hansarda a jeho THE FRAMES přivedl na česká pódia. Duo, které za píseň "Falling Slowly" získalo v roce 2009 Oscara, doprovodí na pódiu další hudebníci – členové Glenovy domovské kapely THE FRAMES. THE SWELL SEASON představí nové album "Strict Joy", které navazuje na jejich soundtrack k filmu "Once" a eponymní první album.

"Vzhledem k tomu, že Čechy a Morava byly pro Glena a The Frames v posledních sedmi letech vedle Irska téměř druhou domovskou scénou, dojde určitě i na blok písní této kapely," doplňuje Marek Irgl.

Naposledy oba hudebníci vystoupili v Praze v červnu 2008 a pak na pár letních festivalech. Od té doby projela kapela několikrát na turné Spojené státy, podmanila si ale i Austrálii, jihovýchodní Asii (v Jižní Koreji se album "Once" stalo nejprodávanější zahraniční deskou roku) či Japonsko. "Oscarového" soundtracku se pouze v USA do dnešního dne prodalo přes 800 tisíc kusů. Jako předskokan se na obou koncertech představí úspěšný americký písničkář Josh Ritter, kterého kdysi objevil právě Glen Hansard.

Spolupráce Glena a Markéty se datuje zpět do roku 2003, v roce 2006 vyústilo v nahrání alba "The Swell Season" pojmenovaného podle knihy Glenova oblíbeného spisovatele Josefa Škvoreckého. Ve stejném roce se oba hudebníci podíleli na nízkorozpočtovém filmu "Once" režiséra Johna Carneyho, který se stal hitem po celém světě. Hansard s Irglovou napsali nejen soundtrack, ale ve snímku hráli i hlavní role. V únoru 2008 získali za píseň "Falling Slowly" Oscara v kategorii "Nejlepší původní píseň". Jejich postavy se také později objevily v jedné epizodě seriálu Simpsonovi.

Více informací naleznete na následujících odkazech:
www.once.cz
www.myspace.com/theswellseason
www.theswellseason.comTOPlist