Vyhledávání


Kontakt

MAGAZÍN TÁBOR SOBĚ, MAGAZÍN TÁBORSKO SOBĚ
www.tabor.czin.eu

E-mail: taborskosobe@email.cz

POLICIE: Celý týden probíhala v okrese Tábor dopravní akce

23.02.2010 16:25

 

TÁBOR - V době od 15. do 21. února 2010 proběhla na Táborsku další z řady dopravně bezpečnostních akcí. Silnice bedlivě sledovalo průběžně 26 hlídek, složených z dopravních a pořádkových policistů.

            Během svých kontrol se zaměřovali především na používání bezpečnostních pásů a zádržných bezpečnostních systémů. Řidiči byli podrobeni dechovým zkouškám na alkohol, krom toho jim policisté zkontrolovali technický stav vozidel a doklady potřebné k řízení.
 
            Tisková mluvčí strávila s jednou z hlídek pět hodin. Po tuto dobu hlídka zkontrolovala na dvě desítky vozidel. U všech řidičů byla provedena dechová zkouška přístrojem Dräger, která byla ve všech případech negativní. Policisté zjistili deset přestupků, z toho devět vyřešili blokově a jeden přestupek byl postoupen správnímu orgánu.
 
            Tisková mluvčí všem kontrolovaným řidičům předala preventivně informační materiály týkající se zabezpečení si vozidla a předcházení nehodovosti. Pokud bylo ve vozidle dítě v autosedačce, bylo obdarováno omalovánkami.
 
Celkové výsledky DBA na Táborsku od 15. do 21. 2. 2010:
 
Zkontrolováno bylo 760 vozidel.
Celkem zjištěno 159 dopravní přestupků.
Z toho 4 případy řízení pod vlivem alkoholu.
Ve 28 případech řidiči překročili maximální povolenou rychlost.
38 řidičů se zapomnělo připoutat a jeden zapomněl doma dětskou sedačku.
Ostatních přestupků, jako např. chybějící doklady potřebné k řízení, přestupky cyklistů a technický stav vozidel, bylo 88.
 
            Z celkového počtu přestupků bylo 152 vyřešeno blokovou pokutou a 7 přestupků bylo po zadokumentování postoupeno správnímu orgánu k dořešení.

 

prap. Lenka Kozoňová

 


TOPlist